• Spotkanie autorskie z Magdaleną Zarębską

•   W dniu 7.11.2023 roku w BIBLIOTECE PUBLICZNEJ „KORONKA” odbyło się spotkanie  autorskie z wrocławską pisarką książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych panią Magdaleną Zarębską. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy 6 a wraz z wychowawcą oraz nauczycielem biblioteki.

Pisarka rozpoczęła spotkanie od pytania do młodzieży: „12-13 lat to dużo czy mało?” Czas dorastania to etap w życiu kiedy spotyka się mnóstwo różnych ludzi, osobowości i charakterów, jest to czas kiedy młody człowiek napotyka dużo problemów, które musi rozwiązać.

Autorka przedstawiła swoje dwie książki: ”Projekt Breslau” oraz „Będziesz serca biciem” o relacjach młodzieży, o zauroczeniu, pierwszych miłościach, odrzuceniu, oczekiwaniach. Prezentacja „Porozmawiajmy o emocjach” dotyczyła emocji i uczuć, różnic, przykładów, co nam daje nasza samoświadomość; co, kiedy i dlaczego odczuwamy i w jakim stopniu hormony mają na to wpływ.

Uczniowie mieli okazję przedstawiać różne emocje.

Prezentacja nawiązała do nowej książki „Ciotka”, bardzo łagodnie a wręcz rozczulająco opisuje doświadczenia z pierwszą miesiączką. Wprowadza w ten temat nie tylko młode kobiety, ale również kolegów - rówieśników.

Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu.