• Procedura wydawania legitymacji szkolnych oraz ich duplikatów, duplikatów kart rowerowych, świadectw szkolnych w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jakuba Sobieskiego w Oławie

Podstawa prawna :

1. Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 27 sierpnia 2019 r. w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków. Dz.U. z dnia 5 września 2019 r.)
      2. Ustawa z 16 listopada 2006 roku o opłacie skarbowej ( Dziennik Ustaw z 2006 r. poz. 225 poz. 1635 ze zm.)

I. Legitymacje szkolne

Pierwsza legitymacja szkolna ( po przyjęciu dziecka do szkoły) wydawana jest nieodpłatnie. Nie pobiera się opłaty za sprostowanie w legitymacji szkolnej ( zmiana adresu, nazwiska). W przypadku zmiany nazwiska lub adresu należy dostarczyć dokument potwierdzający zmianę danych oraz posiadaną legitymacje. Duplikat wydaje się wtedy, gdy oryginał ulegnie zagubieniu, zniszczeniu lub kradzieży.

Zasady wydawania duplikatów legitymacji szkolnej :

1. W przypadku utraty oryginału legitymacji szkolnej rodzice ucznia/pełnoletni uczeń mogą wystąpić do dyrektora szkoły z pisemnym wnioskiem o wydanie duplikatu legitymacji szkolnej z podaniem przyczyny ubiegania się o duplikat (załącznik nr 1)
      2. Do wniosku należy dołączyć podpisane aktualne zdjęcie legitymacyjne ( imię i nazwisko) oraz potwierdzenie wniesienia opłaty.
      3. Za wydanie duplikatu legitymacji szkolnej pobiera się opłatę w wysokości równej kwocie opłaty skarbowej od poświadczenia własnoręczności podpisu tj. 9 złotych (słownie : dziewięć złotych)
      4. Termin wykonania duplikatu legitymacji szkolnej do 7 dni.

II. Świadectwa szkolne – duplikaty

1. W przypadku utraty oryginału świadectwa rodzice ucznia lub pełnoletni absolwent może wystąpić do dyrektora szkoły z pisemnym wnioskiem (załącznik nr 2) o wydanie duplikatu świadectwa z podaniem przyczyny ubiegania się o duplikat oraz określeniem:
      • rodzaju świadectwa (ukończenia szkoły/klasy),
      • roku ukończenia szkoły/klasy
      1. Za wydanie duplikatu świadectwa szkolnego pobiera się opłatę w wysokości równej kwocie opłaty skarbowej od legalizacji dokumentu tj. 26 złotych (słownie : dwadzieścia sześć złotych)
      2. Do wniosku należy dołączyć potwierdzenie wniesienia opłaty.
      3. Termin wykonania duplikatu do 14 dni.

III. Karty rowerowe – duplikaty

1. W przypadku utraty oryginału karty rowerowej rodzice ucznia mogą wystąpić do dyrektora szkoły z pisemnym wnioskiem (Załącznik nr 3) o wydanie duplikatu karty rowerowej z podaniem przyczyny ubiegania się o duplikat.
      2. Do wniosku należy dołączyć podpisane aktualne zdjęcie ( nazwisko i imię, data urodzenia).
      3. Za wydanie duplikatu karty rowerowej nie pobiera się opłaty.
      4. Termin wykonania duplikatu karty rowerowej do 7 dni.

IV. Opłaty za wydanie legitymacji i świadectwa szkolnego wnosi się na konto bankowe:

• nazwa odbiorcy :

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jakuba Sobieskiego w Oławie

ul. Rybacka 6a

55-200 Oława

• nr konta :

PKO BP S.A. Poznań

45 1020 4027 0000 1102 1264 2163

• w tytule należy podać imię i nazwisko oraz napisać za co wnosi się opłatę (informacje w załącznikach)