„Pola Nadziei" to międzynarodowy program realizowany wyłącznie przez hospicja, polegający na sadzeniu żonkili. Kiedy zakwitają wiosną są rozdawane w ulicznych kwestach. Zadaniem kampanii „Pola Nadziei" jest nie tylko pozyskiwanie pieniędzy na rzecz hospicjów, lecz także propagowanie niesienia bezinteresownej pomocy. Szerzenie idei hospicyjnej, mówienie o potrzebie i możliwościach opieki nad chorymi ma uwrażliwiać społeczeństwo, przypominając o chorych i cierpiących.
Program „Pola Nadziei" zapoczątkowany został przez Fundację Marie Curie Cancer Care z Edynburga w Wielkiej Brytanii. W roku 2003 „Pola Nadziei" stały się programem ogólnopolskim. Od tego momentu Hospicjum im. św. Łazarza w Krakowie zostało organizatorem i koordynatorem inicjatywy we wszystkich polskich miastach. Program Pola Nadziei prowadzi w Polsce już 45 miast i miasteczek.
Fundacja „Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci" dołączyła w 2010 roku do grona realizatorów idei Pól Nadziei. Patronat honorowy nad akcją sprawuje Arcybiskup Marian Gołębiewski i Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz.
Żonkil jest symbolem nadziei na całym świecie, przypomina o ludziach chorych, cierpiących, oczekujących pomocy w najtrudniejszych chwilach życia. Kwiat jest wezwaniem do niesienia bezinteresownej pomocy. Na to wezwanie odpowiedzieli już uczniowie naszej szkoły i zapraszają do współpracy każdego, kto chce aby „zakwitło dobro" . Będziemy zbierać fundusze dla Hospicjum, w zamian za datek wręczając ofiarodawcom żonkila. Uczniowie z naszej szkoły w ten sposób będą pomagać dzieciom terminalnie chorym. W tym roku organizujemy zbiórkę nakrętek na rzecz podopiecznych Hospicjum , ta akcja wyrabia systematyczny nawyk segregowania odpadów, jakże potrzebny w naszych czasach. A ponadto daje poczucie, że możemy zrobić coś dobrego. Pomóc.
Dzięki codziennej uwadze zamieniamy nakrętki na coś szalenie ważnego - na dar serca.
W piątek 20 października uczniowie naszej szkoły zasadzili cebulki żonkili a do hospicjum pojechało 2 worki zakrętek.