• #NaszaFlaga OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY 2023 dla uczniów klas I–III i IV-VIII szkół podstawowych.
          • #NaszaFlaga OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY 2023 dla uczniów klas I–III i IV-VIII szkół podstawowych.

          • #NaszaFlaga

            OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY 2023dla uczniów klas I–III i IV-VIII szkół podstawowych.

            Trwają zapisy do ogólnopolskiego konkursu plastycznego #NaszaFlaga. Konkurs jest adresowany do uczniów szkół podstawowych w dwóch grupach wiekowych: klasy I-III oraz klasy IV-VIII.

            Zapraszamy do udziału.Przygotowaną pracę należy sfotografować.Rodzic (opiekun prawny) autora pracy przesyła zgłoszenie do konkursu razem ze zdjęciem pracy poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie (prace można również złożyć w sekretariacie szkoły) :www.naszaflaga.pl  Zgłoszenia (przesyłanie prac) do 5 maja 2023 r. Na każdej pracy koniecznie musi się znaleźć polska flaga państwowa lub biało-czerwony motyw. Proponowane tematy prac konkursowych:

            1. Przedstaw swoją wizję artystyczną, w której pokażesz jak obchodzisz Święto Konstytucji 3 Maja lub jak wyglądało uchwalenie Konstytucji 3 maja.
            2. Przedstaw swoją wizję artystyczną, prezentującą polską flagę państwową w kontekście twojej małej ojczyzny oraz jej dziedzictwa kulturowego (tradycja, zwyczaje miasta, regionu, województwa).
            3. Przedstaw swoją wizję artystyczną ważnego wydarzenia z historii Polski (np. Chrzest Polski, Bitwa pod Grunwaldem, Odsiecz wiedeńska, Odzyskanie Niepodległości, Bitwa Warszawska 1920 r.).
            4. Przedstaw swoją wizję artystyczną, w której pokażesz jak wyrażasz swoją miłość do Ojczyzny.
            5. Przedstaw swoją wizję artystyczną prezentującą postać Mikołaja Kopernika, Jana Matejki, Wisławy Szymborskiej

            regulanin konkursu: Konkurs_plastyczny_patriotyczny_-2023-regulamin_23_02-23_www.pdf

        • 61 Ogólnopolski Młodzieżowy Konkurs Filatelistyczny
          • 61 Ogólnopolski Młodzieżowy Konkurs Filatelistyczny

          • W dniu 22.04.2023 r. wnaszej szkole odbyły się Półfinały  61 Ogołnopolskiego Konkursu Filatelistycznego pod hasłem "Dzieło i życie Wielkiego Toruńczyka - Mikołaja Kopernika". W konkursie wzieli udział uczniowie naszej szkoły, którzy działają w szkolnym kole filatelistycznym prowadzonym przez Panie Danutę Skowron oraz Łucję Krajewską

        • Dzień Ziemi, nazywany także Międzynarodowym Dniem Matki Ziemi jest wydarzeniem obchodzonym corocznie na całym świecie. W tym roku wydarzenie odbędzie się 22 kwietnia pod hasłem „Inwestuj w naszą planetę”.
          • Dzień Ziemi, nazywany także Międzynarodowym Dniem Matki Ziemi jest wydarzeniem obchodzonym corocznie na całym świecie. W tym roku wydarzenie odbędzie się 22 kwietnia pod hasłem „Inwestuj w naszą planetę”.

          • Święto to zostało ustanowione w 1970 roku, obecnie jest obchodzone w 192 krajach.  W Polsce Dzień Ziemi świętujemy od 1990 roku. Ten dzień uznawany jest za jedno z największych wydarzeń obywatelskich na świecie. Głównym celem święta jest przybliżenie społeczeństwu wszelkich problemów związanych ze współczesną ekologią, upowszechnianie czystych technologii, szeroko pojęta edukacja w zakresie ochrony środowiska i propagowanie idei zrównoważonego rozwoju.

            Światowy Dzień Ziemi jest wspaniałą okazją, żeby podjąć każdy temat dotyczący szeroko rozumianej kondycji konsumpcyjnego społeczeństwa i działań na rzecz poprawy naszego środowiska życia, ale warto wykonać choć drobny wysiłek. Ten dzień należy traktować nie tylko jako ideę, ale konkretne działanie, w które można zaangażować również ręce. 

            Każdego roku Dzień Ziemi przebiega pod innym hasłem przewodnim. W tym roku brzmi ono: „Inwestuj w naszą planetę”. Zrównoważony rozwój jest drogą do dobrobytu zarówno dla ludzkości, jak i firm. Firmy, które rozwinęły silne standardy ESG (Environment Social Governance), odnotowują lepszą rentowność, lepsze wyniki finansowe i pracują w nich zadowoleni pracownicy. Nie ma już wyboru między ekologią a długoterminowym wzrostem zysków. Kluczowe znaczenie dla firm każdej wielkości ma podjęcie działań już teraz. Jeśli tego nie zrobią, zmiany klimatyczne spowodują jeszcze większe katastrofalne szkody dla naszych gospodarek i będą miały negatywny wpływ na nas wszystkich. Nie jest też zaskoczeniem, że pieniądze grają ważną rolę nawet jeśli chodzi o zmiany klimatyczne.

            Jednak – co możemy zrobić my, aby pomóc naszej Ziemi? Mamy kilka pomysłów! A mianowicie: domowy recykling, segregacja śmieci, zakupy z własną torbą, rower zamiast samochodu, oszczędzanie wody czy używanie butelki na wodę z filtrem.

        • Ogólnopolski Konkurs "Młodzież Zapobiega Pożarom"
          • Ogólnopolski Konkurs "Młodzież Zapobiega Pożarom"

          •    20 kwietnia 2023r. w Sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Oławie odbył się  finał powiatowy XLIV Ogólnopolskiego Turnieju wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.

            Naszą szkołę reprezentowali:                                                                       

            Natalia Kołodziejczyk z klasy 3b, w kategorii szkół podstawowych - grupa I   oraz Piotr Witczak z klasy 8e, w kategorii szkół podstawowych – grupa II.

            Konkurs składał się z dwóch części. Pierwszej pisemnej w formie testu i drugiej ustnej. Do części ustnej przechodziło pięć osób z najlepszymi wynikami z testu. Do części ustnej z naszej reprezentacji zakwalifikował się Piotr Witczak, w ogólnej klasyfikacji zajął 5 miejsce. Natalii tym razem nie udało się zająć miejsca na podium ale mamy nadzieję, że za rok znowu spróbuje swoich sił ponieważ posiada bardzo dużą wiedzę. Gratulujemy uczestnikom konkursu oraz nauczycielom, którzy przygotowali dzieci do konkursu czyli p. Annie Harań i p. Monika Mączyńska.

        • Wizyta w Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom „Tęcza” w Oławie
          • Wizyta w Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom „Tęcza” w Oławie

          •      19.04.2023r. uczniowie  klasy 3”b” wraz z wychowawczynią Anną Harań wybrali  się z wizytą do oławskiego Stowarzyszenia Pomocy  Dzieciom „Tęcza”.   Nasz kolega Hubert Garewicz wraz z mamą byli inicjatorami tego wyjścia, dzięki nim mogliśmy poznać miejsce przyjazne osobom niepełnosprawnym. Bardzo ciepło powitała nas pani prezes Wiesława Pohoriło, następnie  mieliśmy okazję zwiedzić wszystkie pracownie w których odbywają się zajęcia terapeutyczne: pracownia przygotowania zawodowego, ceramiczna, komputerowa, gospodarstwa domowego, gabinet logopedyczny, sala rehabilitacji ruchowej, sala doświadczania świata. Mieliśmy także okazję uczestniczyć w warsztatach plastycznych razem z podopiecznymi stowarzyszenia. Wykonaliśmy piękne „przypinki” własnego projektu. Bardzo dziękujemy za możliwość zdobycia nowych doświadczeń, ta wizyta sprawiła że będziemy bardziej wrażliwi na potrzeby innych ludzi.

        • "Uczę się bezpiecznie żyć"
          • "Uczę się bezpiecznie żyć"

          • 3.04.2023r. uczennice z klasy 3 „b” wzięły udział w XVIII Konkursie „Uczę się bezpiecznie żyć” w kategorii klas I-III, który odbył się na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Do konkursu przystąpił również Michał Kozłowicz z klasy 7 „b” w kategorii klas VII-VIII.

            Emilia Ciupa, Natalia Kołodziejczyk, Nikola Łukomska tworzyły drużynę, która musiała pokonać 6 stacji na których należało  rozwiązać zadania z zakresu  znajomości przepisów ruchu drogowego, pierwszej pomocy, ochrony przyrody na szlaku turystycznym, zachowania w lesie, pożaru w lesie, bezpieczeństwa w komunikacji i transporcie kolejowym.

            Michał Kozłowicz także wykonywał zadania na 6 stacjach, w tej kategorii wiekowej do konkursu uczniowie przystępowali indywidualnie.

            Konkurs był sprawdzianem wiedzy i umiejętności praktycznych. Dziewczynki uczestniczyły w konkursie po raz pierwszy i zajęły miejsce 13. Michał Kozłowicz zajął miejsce 14. Uczniowie zostali przygotowani do konkursu przez p. Annę Harań oraz p. Monikę Mączyńską.

            Gratulujemy i mamy nadzieję, że w przyszłym roku  przystąpicie do konkursu po raz kolejny.

        • Dzień Kolorowej Skarpetki
          • Dzień Kolorowej Skarpetki

          • W dniu 5 kwietnia 2023 r. odbyło się podsumowanie szkolnego konkursu plastycznego "Kolorowa skarpetka sympatii". Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali nagrody, które zostały przygotowane przez pedagoga Panią Monikę Mączyńską.

        • Życzenia Wielkanocne
          • Życzenia Wielkanocne

          • Drodzy Nauczyciele, Pracownicy Szkoły, Uczniowie, Rodzice!

            Wielkanoc to czas nadziei i otuchy. Czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa oraz w innego człowieka. 

            Z okazji Świąt składam moc serdecznych życzeń, pogody w sercu oraz rodzinnych spotkań  w gronie rodziny i przyjaciół. 

            Życzę, aby ten czas świąteczny przyniósł radość oraz wzajemną życzliwość.

            Niech Zmartwychwstanie napełni Nas wszystkich pokojem i wiarą.

            Dyrektor szkoły Wiesław Jagodziński

      • Kontakty

        • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jakuba Sobieskiego w Oławie Oława, ul. Rybacka 6a
        • +48 71 313-24-23 Kontakt telefoniczny z dyrektorem szkoły oraz wicedyrektorem przez sekretariat szkoły.
        • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jakuba Sobieskiego 55-200 Oława ul. Rybacka 6a 55-200 Oława Poland
      • Logowanie