• Lekcja z Mistrzem

• Znany piłkarz WALDEMAR SOBOTA gościł w  Szkole Podstawowej nr 2 w Oławie. Była to niezwykła LEKCJA Z MISTRZEM. Ostatnie dwa tygodnie w świetlicy wiązały się z tematami "Kim chcę zostać w przyszłości?" oraz "Jakie mam hobby?". Z tego powodu Pani Natalia zaprosiła znajomego piłkarza na spotkanie z dziećmi. W piątkowe południe gościłyśmy w szkole byłego reprezentanta Polski oraz pomocnika Śląska Wrocław. Pan Waldemar opowiedział o początkach swojej kariery i wysiłku, jaki włożył w to, aby zostać profesjonalnym piłkarzem. To był bardzo intensywny dzień pełen wrażeń. Uczniowie i nauczyciele byli zachwyceni osobowością i postawą Waldemara Soboty - znanego i sławnego piłkarza- jego skromnością, kulturą i  taktem. Jest to człowiek o ujmującym charakterze i niewątpliwy wzór do naśladowania!

• Karnawał

•    W czwartek, 8.02, w naszej szkole odbyła się wyczekiwana przez uczniów dyskoteka karnawałowa. Zabawom i tańcom nie było końca. Jak przystało na karnawałowy czas - królowały kolorowe lub świecące/mieniące się stroje. Klasa 8 a zadbała o odpowiedni repertuar, a wychowawcy - o bezpieczeństwo wszystkich uczniów. Atmosfera była wspaniała, co świadczy o tym, że parkiet nieustannie pełen był bawiącej się z radością młodzieży. Pozostawiwszy w pamięci karnawałowe szaleństwo, zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w kolejnych szkolnych wydarzeniach.

• Tłusty czwartek

•    Zwyczaj jedzenia słodkich pączków pojawił się w Polsce około XVII wieku, ale wtedy jeszcze wyglądały nieco inaczej niż obecnie. Miały w środku ukryty orzeszek, a ten, kto trafił na taki pączek, miał cieszyć się dostatkiem, szczęściem i powodzeniem. Tradycja do dziś nakazuje, aby w Tłusty Czwartek zjeść choć jednego pączka. Kto tego nie zrobi, temu do końca roku nie będzie się wiodło.

Dzisiejszy dzień w naszej szkole w Tłusty Czwartek minął na słodko z pysznymi, posypanymi pudrem pączkami z konfiturą. Wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły obchodzili tłusty czwartek zgodnie z tradycją, zajadając się tymi smakołykami. Wszystkie wypieki błyskawicznie zniknęły, co świadczy o tym, jak były pyszne!

Serdecznie dziękujemy Paniom z Rady Rodziców za zaangażowanie w przygotowanie przepysznych pączków!

• Światowy Dzień Pluszowego Misia

• 25. listopada, wspierając Fundację Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową oraz nawiązując do obchodów Światowego Dnia Pluszowego Misia, zorganizowana została zbiórka pluszaków, które z inicjatywy uczennicy klasy VI a, Martyny Górskiej, trafić miały do dzieci ze szpitala onkologicznego we Wrocławiu. Akcja spotkała się z szerokim odzewem ze strony dzieci, młodzieży oraz ich rodzin wykazujących ogrom empatii i hojności. Organizator przedsięwzięcia – p. Maciej Stelmaszek - serdecznie dziękuje wszystkim zaangażowanym w zbiórkę maskotek, które na początku nowego roku dostarczył dzieciom ze wspomnianego szpitala.