• Konkurs „zDolny Ślązak” – awans do finału

• W tym roku szkolnym dwójka naszych uczniów z klasy VIII  zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego konkursu „zDolny Ślązak” organizowanego przez Dolnośląskie Kuratorium Oświaty.

W grudniu zakończył się konkurs „zDolny Ślązak” na etapie powiatowym. Uczestniczyli w nim uczniowie klasy VIII i VII  Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jakuba Sobieskiego w Oławie: Chudzik Patryk (język niemiecki), Kopaczyńska Emilia, Łania Szymon, Woźniak Hania  (Język angielski), Łania Szymon (fizyka), Mikielewicz Adrian, Łania Szymon, Murawska Agnieszka  (matematyka), Murawska Agnieszka (geografia), Łania Szymon, Murawska Agnieszka (chemia). W etapie wojewódzkim szkołę będą reprezentowali: Łania Szymon - awans do finału uzyskał z trzech przedmiotów: język angielski, matematyka i fizyka. Murawska Agnieszka - awans do finału uzyskała z dwóch przemiotów: matematyka i chemia. Konkursy przedmiotowe „zDolny Ślązak” realizowane są w ramach Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień. Organizatorem jest Dolnośląski Kurator Oświaty we współpracy z Samorządem Województwa Dolnośląskiego i Dolnośląskim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu.

Etap wojewódzki „zDolnego Ślązaka” bez wątpienia jest dużym wyróżnieniem i wyzwaniem dla tych uczniów.

Czekając na wyniki etapu wojewódzkiego trzymamy kciuki za naszych uczniów.

• Kiermasz Świąteczny

•    5 grudnia 2023 r. odbył się w szkole Kiermasz Świąteczny organizowany przez Radę Rodziców, Dyrekcję oraz społeczność szkolną. Oddział przedszkolny także wziął w nim udział.  Rodzice bardzo mocno się zaangażowali, przygotowali wiele ciekawych ozdób, które sprzedawali na swoim stoisku. Przedszkolaki przygotowały występ aby uświetnić to wyjątkowe wydarzenie. Oprócz naszych przedszkolaków w czasie trwania kiermaszu wystapili uczniowie z klasy 5b  oraz „Apostolskie Nutki”. Ten wieczór bardzo podobał się przedszkolakom. Przyniósł wiele radości, wszyscy poczuliśmy świąteczną atmosferę. Będziemy miło wspominać te chwile. Galeria >>>

• Mikołajki szkolne

• Imieniny świętego Mikołaja są doskonałą okazją do podejmowania wspólnych działań. Mały Samorząd Uczniowski zadbał, o to, aby ten oczekiwany i hojny święty dotarł do wszystkich dzieci. Tak też się stało - Mikołaj nie zawiódł, przyszedł do nas, a my urządziliśmy mu imieniny. Uczniowie ubrani w mikołajkowe stroje radośnie wyrażali swoją wdzięczność za odwiedziny, śpiewając mu piosenkę i wręczając kartki imieninowe. A Mikołaj także pamiętał o dzieciach, bo nikomu nie zabrakło w tym dniu prezentów.

• Magiczny świat  w muzeum bombki w Miliczu
          • Magiczny świat w muzeum bombki w Miliczu

•     9 listopada 2023 roku uczniowie klasy II a i klasy II b wybrali się na wycieczkę w magiczne miejsce znajdujące się w dawnej fabryce bombek w Miliczu.

To tutaj w świąteczny czas zamieszkują elfy, które zaprosiły nas do krainy Świętego Mikołaja, gdzie wyczarowują najpiękniejsze ozdoby choinkowe. Od elfów dowiedzieliśmy się, że tradycja ozdabiania choinki narodziła się w Niemczech. Podczas warsztatów rozwijaliśmy naszą kreatywność ozdabiając własne bombki i pierniczki dolnośląskim wzornikiem, czyli nakładaliśmy na bombki kropkowane wzorki. Pisaliśmy także listy na poczcie Krainy Wyobraźni i wrzucaliśmy je do specjalnej skrzynki. Ciekawe, czy dotrą one na czas do Świętego Mikołaja? W zachwycającej Komnacie Bombki, skrzącej się tysiącami szklanych kul, musieliśmy odnaleźć magiczne bombki. Było to trudne zadanie, bowiem ukryły się one wśród 6 tysięcy szklanych ozdób.

To był dzień pełen wrażeń i na pewno na długo pozostanie w pamięci dzieci