• Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

W dniu 4 września 2023 r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jakuba Sobieskiego odbędzie się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 wg poniższego harmonogramu:

godz. 9.00 - klasy 1 - 3,

godz. 10.00 - klasy 4 - 8

W przypadku niepogody spotkania odbędą się z wychowawcami w klasach.

• Rozpoczęcie roku szkolnego w oddziale przedszkolnym

• Informacje o rozpoczęciu roku szkolnego 2023/2024

informacje dla rodziców

Spotkanie rodziców wraz z dziećmi z Panem Dyrektorem odbędzie się 1 września o godzinie 9.00 w sali gimnastycznej.

Po krótkim powitaniu dzieci udadzą się z wychowawcami do swoich sal. Natomiast rodzice wysłuchają ważnych komunikatów dotyczących organizacji roku szkolnego 2023/2024

W dniu 1 września 2023 roku świetlica szkolna będzie nieczynna. Czynna będzie od 4 września 2023 r. w godzinach 7.00 – 16.30 po uprzednim dostarczeniu „Karty zgłoszenia”.

• Pomoc materialna dla uczniów - stypendia i zasiłki szkolne

• POMOC MATERIALNA DLA UCZNIÓW W FORMIE STYPENDIUM I ZASIŁKU SZKOLNEGO NA ROK SZKOLNY 2023/2024

Burmistrz Miasta Oława informuje, że wnioski o przyznanie pomocy materialnej o charakterze socjalnym, tj. wnioskio stypendia szkolne i zasiłek szkolny na rok szkolny 2023/2024, przyjmowane będą w nieprzekraczalnym terminie do15 września 2023 r. (dotyczy uczniów szkół i wychowanków ośrodków rewalidacyjno – wychowawczych) oraz do15 października 2023 r. w przypadku słuchaczy kolegiów pracowników służb społecznych. Wnioski o przyznanie pomocy materialnej o charakterze socjalnym dostępne będą w szkołach, oraz w sekretariacie ZOSiPOW w Oławie, ul. 3 Maja 18f/u. Wnioski można również pobrać elektronicznie ze strony Urzędu Miejskiego w Oławie. Wypełnione dokumenty należy składać do dyrektora placówki, do której dziecko uczęszcza.

Uwaga!Wnioski uczniów/wychowanków/słuchaczy zamieszkałych w Oławie, uczęszczających do szkół/ośrodków poza Oławą, należy składać w sekretariacie ZOSiPOW, ul. 3 Maja 18f/u. Więcej informacji na temat stypendium szkolnego można uzyskaćpod numerem telefonu 71 313-59- 56.

Stypendium_1._Ogłoszenie_2023-2024-2.pdf

Stypendium_2._Wniosek_dla_ucznia_2023-2024.pdf

Stypendium_-_konto_2023-2024.pdf

• Wyprawka do oddziału przedszkolnego

• WYPRAWKA SZEŚCIOLATKA

• Piórnik- a w nim:

-dwa ołówki,

-gumka,

-temperówka z pojemniczkiem,

-klej w sztyfcie,

-nożyczki ( z zaokrąglonymi czubkami)

-kredki ołówkowe

• Flamastry
            • Kredki- pastele olejne
            • Farby plakatowe + dwa pędzelki,
            • Plastelina,
            • Klej „Magic”
            • Blok techniczny A4 - kolorowy i biały,
            • Blok rysunkowy A 4 – kolorowy,
            • Papier ksero- ryza (biały)
            • Teczka na prace plastyczne (z gumką, podpisana)
            • Obuwie zmienne + worek (podpisane)
            • Strój gimnastyczny ( koszulka + spodenki) w worku tekstylnym (podpisane)
            • Chusteczki higieniczne w pudełku
            •  Ręczniki papierowe
            • Chusteczki mok
          • Wyprawka do klasy pierwszej

- piórnik z wyposażeniem: 2 ołówki, temperówka z pojemniczkiem, kredki ołówkowe, nożyczki, gumka do mazania,

- 2 kleje w sztyfcie, 1klej magik,

- 2 cienkie zeszyty w kratkę i 1 cienki w linie,

- plastelina – duża paczka,

- farby plakatowe, pędzel cienki i gruby,

- papierowa teczka z gumką,

- podpisany worek z materiału z obuwiem zmiennym na jasnej podeszwie,

- ręcznik papierowy, chusteczki w pudełku (wyciągane).

Pozostałe przybory – zostaną ustalone na zebraniu.