• Zajęcia z piłki siatkowej z drużyną Volley Wrocław.

• W dniu dzisiejszym nasza szkoła miała zaszczyt gościć niezwykłe wydarzenie – pokazowe zajęcia siatkarskie dla naszych uczniów poprowadziły zawodniczki z drużyny Volley Wrocław. W tym niepowtarzalnym wydarzeniu wzięły udział dwie klasy ósme. Uczniowie z zaciekawieniem obserwowali profesjonalistów w akcji i sami mogli sprawdzić swoje umiejętności. Po zakończeniu treningu, uczniowie mieli możliwość zebrania autografów.

• Międzyszkolny Konkurs Recytatorski

• 25 kwietnia 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 8 odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Poetycki ranek”. Uczniowie oławskich szkół podstawowych recytowali i wyśpiewywali utwory znanych poetów oraz wykonawców. Przedstawicielkami naszej placówki były: Amelia Musiał, Karolina Wyrostkiewicz oraz Dalia Kosowicka. Opiekę nad dziećmi sprawowała p. Aleksandra Żukiewicz. Uczestnicy konkursu reprezentowali wysoki poziom umiejętności interpretacyjno-wokalnych, co nie ułatwiało pracy komisji. Uczennica naszej szkoły – Dalia Kosowicka – zajęła I miejsce, wykonując muzyczną interpretację utworu „Smutno mi, Boże” Juliusza Słowackiego. Serdecznie gratulujemy i jesteśmy niezwykle dumni. Wszystkich uczniów zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych edycjach konkursu.